DEMOKRATSKO PROCIJEPLJENJE

Autor: Marija Bajo, 5. 4. 2023.

Potpisan sporazum s projektom Demokratsko procijepljenje

Nastavnica Nataša Jurišić je inicijator ovog važnog projekta za našu djecu. Prvi razredi srednje školi, točnije 1. sr. A/B/C su dio projekta "Demokratsko procijepljenje - Debatni klubovi i deliberativna demokracija kao model razvoja demokratskih kompetencija i participativnog donošenja odluka" koji provodi Hrvatsko debatno društvo.

"Niska razina svijesti o važnosti aktivnog građanstva i nedostatak demokratske kulture karakteristične su za mlade u Hrvatskoj. Problem uzrokuje to što mladima nisu dostupne aktivnosti koje bi ih osposobile za proaktivno razvijanje i zagovaranje svojih stavova."