Jutro poezije

Autor: Marija Bajo, 12. 12. 2022.

Učenici poezijom i glazbom oživjeli tribinu Jutro poezije

U subotu, 26. studenoga 2022., u kultnoj je kavani Pod starim krovovima održano posebno, međugeneracijsko Jutro poezije. Radi se o vjerojatno najdugovječnijoj pjesničkoj tribini koja se u kontinuitetu održava od 1963. godine. Učenici Škole suvremenoga plesa Ane Maletić, učenici Glazbenog učilišta Elly Bašić te učenici XV. gimnazije govorili su svoju poeziju i stihove omiljenih pjesnika, svirali su i pjevali. U prepunoj kavani sa zanimanjem su ih slušali redoviti članovi Jutra poezije, podijelili s njima svoje stihove i nisu štedjeli pohvale. Učenice Vita Jukić i Magdalena Rogić na saksofonu i violini izvele su Arsenovu čuvenu pjesmu „Ono sve što znaš o meni“ a vokalom i gitarom događanje su dodatno animirali Vesna Matana Matić, Milko Kiš i Vedran Suton. Istinski dirnuti ljepotom riječi i glazbe, nekoliko smo sati proveli u jednom od rijetkih kutaka spontanoga umjetničkog izričaja – baš ondje gdje je sniman i kultni film Tko pjeva, zlo ne misli. Voditelji Jutra poezije, pjesnici Željko Buklijaš i Nikica Krajina, oduševljeni mladima, poželjeli su još ovakvih jutara.