Prva književna tribina u školi

Autor: Marija Bajo, 28. 11. 2022.

15. studenoga održana je prva književna tribina u Školi suvremenog plesa Ane Maletić. Učenici i nastavnici ugostili su Ladu Žigo Španić, književnicu i novinarku; učenici su čitali ulomak autoričine pripovijetke Jedna neobična snježna noć i dvije lirske pjesme nakon čega je uslijedio razgovor o nadahnuću za pisanje, životu slobodne umjetnice, položaju umjetnosti u današnjem društvu i dr. Lada Žigo Španić u svojim djelima propituje aktualne društvene probleme te rado prikazuje likove marginalaca, čime navodi čitatelje na promišljanje.

Učenici su pripremili mnoga pitanja a neka su iskrsnula i spontano, te se o njima poveo živ razgovor. Autorica je potaknula učenike da ne odustaju od umjetnosti te poručila da gdje je radost i ljepota, ondje je i publika.

Velik odaziv, živost dijaloga i toplina susreta razlozi su zbog kojih se ovo događanje može ocijeniti uspješnim te se s nestrpljenjem očekuju novi slični susreti.