Autor: Marija Bajo, 17. 2. 2021.

Škola se oprašta od svoje nenadano i prerano preminule, drage kolegice i profesorice-mentorice Tanje Ivančić.

Tanja Ivančić rođena je 1964. godine u Zagrebu. Nakon završene gimnazije i Škole za ritmiku i ples (danas Škola suvremenog plesa Ane Maletić) diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu program studija Predškolski odgoj.

Od 1981. do1986. plesačica je i koreografkinja u plesnom ansamblu Terpsihora.
Paralelno započinje s pedagoškim radom te vodi plesne radionice u vrtićima, osnovnim školama, đačkim i studentskim domovima te niz godina u Narodnom sveučilištu Dubrava. Od 1990. do 2019. godine nastavnica je stručnih plesnih predmeta u Školi suvremenog plesa Ane Maletić (nekadašnja Škola za ritmiku i ples). Niz godina bila je mentorica učenicima na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, koji su u pravilu osvajali visoke prve i druge nagrade.

Jedna je od autorica Nastavnog plana i programa za osnovnu Školu suvremenog plesa Ane Maletić i Nastavnog plana i programa srednje škole suvremene plesne umjetnosti (također i jedna od urednica istog). Bila je dugogodišnja voditeljica stručnog aktiva plesnih pedagoga osnovne škole.

Od 2005. osmislila je i vodila radionice ritmike pod nazivom Od motiva do dvodijelne pjesme u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Međužupanijskog stručnog vijeća učitelja i nastavnika suvremenog plesa, te Stručnog vijeća učitelja i nastavnika teorijskih glazbenih predmeta u glazbenim školama. U zvanje mentorice promovirana je 2012 godine. U dugogodišnjem radu s učenicima posebno se ističu njezine brojne koreografije , dojmljive u svom kreativnom potencijalu i muzikalnosti kojima je obilježila buduće generacije. Autorica je cjelovečernje plesne predstave- 300 prijatelja na Faceu - na glazbu Giovannija Sollime , u suradnji sa studenticama Tekstilno tehnološkog fakulteta pod mentorstvom Danice Dedijer i u izvedbi Ansambla srednje škole suvremenog plesa Ane Maletić, premijerno prikazane u
Zagrebačkom plesnom centru, u travnju 2011. godine.