POSJET IZLOŽBI KOPAČ

Autor: Marija Bajo, 12. 2. 2022.

"Moj rad tek je izraz potrebe za slobodom za kojom neprestano tragam."

Učenici trećih i četvrtih razreda srednje škole, svi učenici Temeljnog programa kao i učenici Glazbenog učilišta Elly Bašić koji pohađaju općeobrazovne predmete u našoj Školi, su posjetili izložbu poznatog umjetnika Slavka Kopača koji je djelovao u Francuskoj. Izložba se održava u Domu HDLU-a.

Dolaskom na izložbu, nakon kratke šetnje po sunčanom danu, učenici su uronili u začudni svijet slika, skulptura i pjesama Slavka Kopača. U svojim umjetničkim formama Kopač je stvorio svevremenska likovna djela koja svojim nevinim, otvorenim pristupom te vedrinom jasno komuniciraju osnovne ideje njegova stvaranja: poruke mira i uključivosti.

Uz stručno vodstvo, upoznali  su različite faze umjetnikova rada i ponijeli sa sobom doživljaj umjetnikova života i rada.